Çıkmış Sorular ve Cevaplar (2020-1999 AYT-LYS Soruları)

2020-1999 AYT-LYS Çıkmış Sorular

2020-1999 yılları arasında ÖSYM tarafından sorulan üniversiteye hazırlık sınavlarında çıkmış sorular bu sayfada sizler için listelendi.

Listede 2020-1999 yılları arasında yapılmış olan AYT ve LYS sınavlarında çıkmış sorular yer almaktadır. Listede ayrıca çıkmış sorularla birlikte cevap anahtarlarına da ulaşabilirsiniz.

Üniversiteye hazırlıkta çıkmış soruların çözümünün önemini biliyoruz. Ve sınava hazırlanırken çıkmış soruları çözmenizin netlerinize katkı sağlayacağını düşünüyoruz.

2020-1999 yılları arasında ÖSYM tarafından yüksek öğretim kurumlarına öğrenci seçmek için yapılan tüm sınavların çıkmış soruları eksiksiz ve cevap anahtarları yanında olacak şekilde sizlere sunuldu. Yıllara göre düzenlenen çıkmış soruları PDF formatı halinde indirip çıktısını alabilirsiniz.

Dilerseniz aşağıdaki linkleri tıklayarak sayfamızda yer alan PDF ders notlarını indirip sınav öncesi kısa bir tekrar yapabilirsiniz.

ÖSYM sınav sistemini 20 yılda birkaç kez değiştirdi. Bu süreçte öğrenciler ÖSS (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme, YGS (Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı) ve TYT (Temel Yeterlilik Testi) adı altında üniversiteye geçiş sınavlarına girdi. Bu sınavlarda müfredat dahil olmak üzere sınav süresi ve soru sayısı nispeten değişiklik göstermektedir. Bu nedenle soruları çözerken güncel sınav müfredatına uygun sorulara zaman ayırmanız sizler için daha elverişli olacaktır.

Son yıllarda YKS adı altında TYT (Temel Yeterlilik Testi) ve AYT (Alan Yeterlilik Testi) olmak üzere iki sınav yapılmaktadır. AYT çıkmış sorularla birlikte bu testin muadili olan LYS soruları bu sayfada yer almaktadır. TYT, YGS ve ÖSS soruları ise başka bir sayfada verilmiştir.

İyi çalışmalar dileriz.

2020-2019 TYT – YGS – ÖSS Çıkmış Sorular İçin Tıklayın!

TYT Matematik PDF Ders Notlarına Ulaşmak İçin Tıklayın!

TYT Fizik PDF Ders Notlarına Ulaşmak İçin Tıklayın!

TYT Kimya PDF Ders Notlarına Ulaşmak İçin Tıklayın!

TYT Biyoloji PDF Ders Notlarına Ulaşmak İçin Tıklayın!

error

İçeriklerimizi beğendiniz mi? Lütfen bizi arkadaşlarınızla da tanıştırın.